OŠ “Sutjeska” – Zemun (Beograd)

Adresa: Zadrugarska 1, Zemun (Beograd)
Telefon: 011/316-94-41; 261-17-96
Website: www.sutjeskazemun.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Sutjeska” nalazi se u opštini Zemun na području grada Beograda i osnovana je 1964. godine.

Nastavu pohađa 315 učenika raspoređenih u 18 odeljenja, 7 u mlađoj i 11 u starijoj smeni. Nastava je kabinetskog tipa i odvija se u 16 učionica. U dva odvojena kabineta za informatiku nalazi se dvadeset računara. Za potrebe nastave fizičkog vaspitanja koriste se dve fiskulturne sale i fudbalsko igralište u sklopu škole.

Od prvog razreda uči se francuski, a od petog engleski jezik. Škola je uključena u DELF program preko Francuskog instituta, a svi nastavnici francuskog jezika imaju licencu za pripremanje i ispitivanje učenika u DELF programu.

Dan škole proslavlja se sredinom maja, a svakog novembra, organizuje se manifestacija “Susret generacija”. Pred novu godinu u školi se organizuje maskenbal, a početkom proleća manifestaciju “Pozdrav proleću”.

osnovna-skola-sutjeska-zemun-slika-skole

PRETRAŽI ŠKOLE