OŠ “Ivan Goran Kovačić” – Zvezdara (Beograd)

Adresa: Vojvode Brane 18a, Zvezdara (Beograd)osnovna skola ivan goran kovacic zvezdara beograd logo
Telefon: 011/240-45-33
Website: www.skolaigk.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Ivan Goran Kovačić” nalazi se u opštini Zvezdara, na području grada Beograda. Nosi ime poznatog jugoslovenskog pesnika, Ivana Gorana Kovačića.

Škola je osnovana 1953. godine. Sadašnji naziv nosi od 1955. godine, a zgrada u kojoj se danas škola nalazi koristi se od 1961. godine. Škola raspolaže sa 35 klasičnih učionica, 12 kabineta, jednom digitalnom učionicom. Nastava fizičkog vaspitanja odvija se u fiskulturnoj sali koja se nalazi u sklopu škole.

Nastavu danas pohađa oko 710 učenika, raspoređenih u 28 odeljenja. Nastava se odvija u dve smene. Strani jezici koji se uče u školi su engleski i ruski jezik. Za mlađe učenike od 1. do 3. razreda organizovan je produženi boravak.

osnovna skola ivan goran kovacic zvezdara beograd slika skole

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas obavestite preko kontakt forme.

PRETRAŽI ŠKOLE