OŠ “Vuk Karadžić” – Glogovac (Jagodina)

Adresa: Glogovac bb (Jagodina)
Telefon: 035/827-60-11
Website: www.osvukkaradzicglogovac.nasaskola.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Vuk Karadžić” nalazi se u mestu Glogovac, opština Jagodina. Nosi ime po reformatoru srpskog jezika, sakupljaču narodnih umotvorina i piscu prvog rečnika srpskog jezika, Vuku Karadžiću.

Prvi podaci o školi datiraju sa sredine 19. veka. Pored matične škole postoje i izdvojena odeljenja u: Dubokoj, Dražmitovcu, Malom Popoviću, Rajkincu i Dobroj Vodi. Nastavu danas pohađa ukupno oko 185 učenika.

Matična škola u Glogovcu, raspolaže sa 5 učionica i 1 kabinetom za informatiku. Nastava se odvija u dve smene u matičnoj školi, a u izdvojenim odeljenjima samo u prepodnevnoj smeni.

osnovna skola vuk karadzic glogovac slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE