OŠ “Stanislav Sremčević” – Kragujevac

Telefon: 034/300-750
Website: stanislavsremcevickg.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Stanislav Sremčević” nalazi se u Kragujevcu i nosi ime narodnog heroja Jugoslavije Stanislava Sremčevića.

Škola je počela sa radom 1929. godine. Sadašnji naziv nosi od 1959. godine. Nastavu pohađa oko 1060 učenika. Nastava se odvija u dve smene. Strani jezici koji se uče u školi su engleski, francuski i nemački jezik.

U školi je organizovan program celodnevne nastave za učenike prvog i drugog razreda. U sklopu vannastavnih aktivnosti organizova je rad sekcija: dramska i lutkarska sekcija, likovna sekcija, matematička radionica, literarna sekcija, lingvistička sekcija i sekcija mladih istoričara.

osnovna skola stanislav sremcevic kragujevac slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE