OŠ “Svetozar Marković” – Kragujevac

Telefon: 034/301-815
Website: www.svetozar.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Svetozar Marković” nalazi se u Kragujevcu i nosi naziv poznatog publiciste, socijaliste i političara, Svetozara Markovića.

Škola je osnovana u drugoj polovini 19. veka, a kao samostalna osmogodišnja škola počinje sa radom 1951. godine. Sadašnji naziv škola nosi od 1955. godine. Pored matične škole postoje i izdvojena odeljenja u: Gornjoj Sabanti, Velikim Pčelicama, Velikoj Sugubini i Jovanovcu.

Matična škola raspolaže sa 7 klasičnih učionica, 20 kabineta i fiskulturnom salom. U školi je organizovan produženi boravak, kao i celodnevna nastava za učenike mlađih razreda. Strani jezici koji se uče u školi su engleski, francuski i nemački jezik.

osnovna skola svetoyar markovic kragujevac slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE