OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” – Jabukovac (Negotin)

Adresa: Ćirila i Metodija 23, Jabukovac (Negotin)
Telefon: 019/558-003
Website: www.osjabukovac.edu.rs
Email: osjjzmaj@verat.net[email protected]

Osnovna škola “Jovan Jovanović Zmaj” se nalazi u mestu Jabukovac u opštini Negotin. Škola je osnovana 1846. godine. Današnji naziv nosi od 1997. godine, po čuvenom srpskom pesniku Jovanu Jovanoviću Zmaju. Pored matične škole nastava se obavlja u mestu Vratna i reonu Cigansko Groblje.

Školu pohađa oko 100 učenika. Pored redovne nastave učenici mogu da se priključe i vannastavnim aktivnostima. Neke od njih su recitatorska sekcija, literarna, folklorna, ekološka, likovna, saobraćajna, školska sekcija..

osnovna skola jovan jovanovic zmaj jabukovac

PRETRAŽI ŠKOLE

najstariji