OŠ “Prvi maj” – Niš

Adresa: Železnička bb, Trupale (Niš)
Telefon: 018/469-10-99
Website: www.osprvimaj.weebly.com
Email: [email protected]

Osnovna škola “Prvi maj” nalazi se u naselju Trupale u Nišu i pripada gradskoj opštini Crveni Krst. Škola je počela sa radom 1922. godine kada su upisani prvi učenici, o čemu svedoče i originalna dokumenta o upisu učenika iz tog perioda. Novi objekat u kome se danas odvija nastava izgrađen je 1999. godine. Pored matične škole u Trupalu, postoji i izdvojeno odeljenje u mestu Vrtište.

Nastavu pohađa oko 220 učenika raspoređenih u 12 odeljenja i o njima brine oko 40 zaposlenih. Nastava se odvija u 7 klasičnih učionica, jednoj prostoriji nemenjenoj predškolskom uzrastu i balon sali. Strani jezici koji se uče u školi su ruski i engleski jezik.

bezslike

PRETRAŽI ŠKOLE