Muzička škola “Stevan Mokranjac” – Novi Pazar

Telefon: 020/336-991
Website: www.stevanmokranjacnovipazar.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna muzička škola “Stevan Mokranjac” nalazi se u Novom Pazaru. Ime nosi po jednom od najpoznatijih srpskih kompozitora Stevanu Stojanoviću Mokranjcu. Kao samostalna obrazovna ustanova škola radi od 1983. godine.

Škola raspolaže sa devet kabineta za individualnu nastavu, koncertnom salom u kojoj se izvodi nastava solfeđa, ali i održavaju razne kulturne manifestacije. Nastavu pohađa oko 480 učenika, a o njima brine 33 nastavnika.

Pored matične škole u Novom Pazaru, postoji i izdvojeno odeljenje u Raški. U matičnoj školi postoji šest odseka: klavir, harmonika, gitara, flauta, violina i klarinet, dok u izdvojenom odeljenju u Raški postoje tri odseka: klavir, harmonika i gitara.

bezslike

PRETRAŽI ŠKOLE