OŠ “Kosta Trifković” – Novi Sad

Telefon: 021/444-063
Website: www.kostatrifkovicns.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Kosta Trifković” iz Novog Sada ime nosi po srpskom književniku i komediografu, Kosti Trifkoviću.

Škola je osnovana 1964. godine. Nastavu danas pohađa oko 1100 učenika raspoređenih u 42 odeljenja. U školi je organizovan produženi boravak za učenike nižih razreda.

Strani jezici koji se uče u školi su engleski i nemački, a moguće je učti i slovački kao izborni jezik. Nastava se odvija u dve smene. U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: recitatorska, literarna, novinarska, hor i orkestar, ekološka, likovna, lutkarska, sportske sekcije i dečji savez.

osnovna skola kosta trifkovic novi sad slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE

najstariji