OŠ “Nikola Tesla” – Banatsko Karađorđevo (Žitište)

Adresa: Solunskih Dobrovoljava 19, Banatsko Karađorđevo (Žitište)
Telefon: 023/835-058
Website: osbkaradjordjevo.wixsite.com/ntesla
Email: [email protected]

Osnovna škola “Nikola Tesla” nalazi se u mestu Banatsko Karađorđevo, opština Žitište. Nosi ime jednog od najpoznatijih naučnika sveta, Nikole Tesle.

Školska zgrada sagrađena je 1965. godine i u njoj je adaptirano 9 klasičnih učionica, hemijsko-fizički kabinet, informatički kabinet, školska radionica. Za potrebe fizičkog vaspitanja koristi se fiskulturna sala, kao i otvoreni sportski tereni u dvorištu škole.

Strani jezici koji se uče u školi su engleski, ruski i nemački jezik.

bezslike

PRETRAŽI ŠKOLE

najstariji
najnoviji najviše glasova
Michael Bear
7 godine ranije

Trazim bivsu stanovnicu B K-va i ucenicu OS ‘Nikola Tesla’ , Miru (tadasnju 1970ih godina) Petkovic. Bila kakva informacija o njoj bi bila primljenja sa velikom zahvalnoscu. Mira je bila student Farmaceutskog Fakulteta u Beogradu pocetkom 1970-ih godina kada smo izgubili kontakt . . . Njeni roditelji zajedno sa sestrom su ziveli u Banatskom Karadjordjevu.