OŠ “Jovan Dučić” – Klek (Zrenjanin)

Adresa: Vase Miskina 47 Klek, Zrenjanin
Telefon: 023/891-003
Website: www.osjovanducic.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Jovan Dučić” nalazi se u mestu Klek, opština Zrenjanin i nosi ime po poznatom srpskom piscu, pesniku i diplomati Jovanu Dučiću.

Škola je počela sa radom 1945. godine. Nekadašnji naziv škole bio je “Dragica Pravica”,  a sadašnji naziv nosi od 2001. godine. Nastavu danas pohađa oko 170 učenika raspoređenih u 8 odeljenja. Škola raspolaže sa 11 klasičnih učionica, 2 kabineta, fiskulturnom salom i otvorenim sportskim terenima. Školska biblioteka raspolaže sa više od 14 000 knjiga.

Strani jezici koji se uče u školi su engleski i nemački jezik. U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: dramsko-recitatorska, likovna, sportske sekcije i prva pomoć.

osnovna skola jovan ducic klek slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE