Održan prvi FinPis čas!

28/09/2018 14:06

Održan prvi FinPis čas!

Prvi FinPis čas održan je u Osnovnoj školi “Drinka Pavlović”.

Reč je o času koji je posvećen finansijskoj pismenosti.

Učenici OŠ “Drinka Pavlović” imali su priliku da, između ostalog, nauče šta je prihod, rashod i kako uštedeti.

Času je prisustvovala pomoćnica ministra prosvete za predškolsko i osnovno obrazovanje i vaspitanje, Vesna Nedeljković. Ona je navela da je više od 1.000 nastavnika i učitelja obučeno da sa decom radi finansijsku pismenost.

Šta je FinPis?

FinPis je finansijska pismenost, koja ulazi kao novi projektni predmet u sistem obrazovanja.

U pitanju je prvi pilot-projekat ove vrste u Srbiji i širem regionu. Projekat će se sprovoditi tokom školeske 2018/2019 godine, a obuhvatiće 1.260 nastavnika i vaspitača, zatim 15.000 dece iz 34 škole i 8 predškolskih ustanova širom zemlje.

Projekat sprovodi Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja u saradnji sa kompanijom VISA.

FOTO:mpn.gov.rs

28/09/2018 14:06