OŠ “Vuk Karadžić” – Stojnik (Aranđelovac)

Adresa: Stojnik bb (Aranđelovac)
Telefon: 034/670-72-31
Website: www.osstojnik.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Vuk Karadžić” nalazi se u mestu Stojnik, opština Aranđelovac. Škola nosi ime po reformatoru srpskog jezika, sakupljaču narodnih umotvorina i piscu prvog rečnika srpskog jezika, Vuku Karadžiću. Škola je osnovana 1934. godine, a od školske 1958/59. godine radi kao osmogodišnja. Pored obrazovno-vaspitnog rada, škola je i kulturno-obrazovni centar ove sredine.

Školu trenutno pohađa oko 100 učenika, a nastava se odvija u 5 klasičnih učionica, 2 kabineta, multimedijalnoj učionici, fiskulturnoj sali i otvorenim sportskim terenima za rukomet, odbojku, košarku i mali fudbal.

Strani jezici koji se uče u školi su ruski i engleski jezik.

osnovna skola vuk karadzic stojnik slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE