OŠ “Pavle Popović” – Vranić (Barajevo)

Adresa: Trg palih boraca 3, Vranić (Barajevo, Beograd)
Telefon: 011/833-20-22
Website: www.ospavlepopovic.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Pavle Popović” nalazi se u naselju Vranić, opština Barajevo na području grada Beograda.

Ime nosi po seoskom knezu i učesniku u Prvom i Drugom srpskom ustanku Pavlu Popoviću. Pavle Popović je bio član prve moderne srpske vlade Praviteljstvujuščeg sovjeta, učestvovao je u nizu bojeva i Karađorđe ga je koristio kao diplomatu u odnosima sa ruskom vojskom u Srbiji. Milovan Đ. Milićević ga je krajem 19. veka uvrstio u svoj “Pomenik znamenitih ljudi u srpskoga naroda novijeg doba”.

Škola raspolaže sa 10 klasičnih učionica, 4 kabineta i jednom digitalnom učionicom. Za potrebe fizičkog vaspitanja koristi se fiskulturna sala i otvoreni tereni u dvorištu škole.

Pored matične škole nastava se izvodi i u izdvojenim odeljenjima u Meljaku i Šiljakovcu.

Основна школа "Павле Поповић"- данас

PRETRAŽI ŠKOLE