OŠ “Ivan Gundulić” – Novi Beograd

Telefon: 011/269-75-90
Website: www.ivangundulic.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Ivan Gundulić” nalazi se u Novom Beogradu. Ime nosi po jednom od najpoznatijij pesnika srpskog porekla u Dubrovačkoj republici, Ivanu Gunduliću.

Škola je osnovana 1950. godine, a sadašnji naziv dobila je godinu dana kasnije. Godine 1961. škola je premeštena u zgradu u kojoj se i danas nalazi.

Nastava se odvija u 16 klasičnih učionica i 4 kabineta. Za potrebe fizičkog vaspitanja koristi se fiskulturna sala u sklopu škole kao i otvoreni tereni u školskom dvorištu. Nastavu pohađa oko 350 učenika. Za đake prvog i drugog razreda organizovan je produženi boravak.

osnovna skola ivan gundulic novi beograd

PRETRAŽI ŠKOLE

najstariji
najnoviji najviše glasova
Radmila Velickovic
6 godine ranije

Milić
4 godine ranije

Најбоља школа на Новом Београду! Интересовање велико јер раде одлични учитељи.

Antonio
3 godine ranije

Kako moze biti srpskog porijekla kad je srbima bilo zagranjeno noćenje unutar zidina prema zakonu republuke. Fakt

slobodan