OŠ “Jovan Dučić” – Novi Beograd

Telefon: 011/214-25-37
Website: www.jovanducic.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Jovan Dučić” nalazi se u Novom Beogradu. Ime nosi po poznatom srpskom piscu, pesniku i diplomati Jovanu Dučiću.

Ideja o osnivanju ove škole potekla je 1940. godine, a učenici su u sadašnju zgradu krenuli sa nastavom 1967. godine. Sadašnji naziv škola nosi od 1996. godine.

Školu pohađa oko 750 učenika raspoređenih u 29 odeljenja. Strani jezici koji se uče u školi su engleski, kao obavezni i ruski ili francuski kao izborni jezici. U školi je organizovan i produženi boravak u kome je omogućeno fakultativno učenje italijanskog jezika.

osnovna skola jovan ducic novi beograd

PRETRAŽI ŠKOLE

najstariji
najnoviji najviše glasova
Maja
4 godine ranije

Škola se zvala Josip Broz Tito i sigurno nije 1962 dobila naziv Jovan Dučić. Imam čak i školsku knjigu sa imenima djaka po svim odelenjima koju su nam davali tada

stevan
4 godine ranije
Reply to  Maja

Izmenjen je podatak. Hvala na ukazanoj gresci!