OŠ “Filip Višnjić” – Palilula (Beograd)

Adresa: Salvadora Aljendea 17, Palilula (Beograd)
Telefon: 011/278-45-81
Website: osfilipvisnjic.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Filip Višnjić” nalazi se na Paliluli na području grada Beograda. Ime nosi po jednom od najpoznatijih srpskih guslara Filipu Višnjiću.

Škola je osnovana 1909. godine, a sadašnji naziv nosi od 1932. godine. Nastavu pohađa oko 800 đaka raspoređenih u 30 odeljenja i dva specijalna odeljenja. Nastava se odvija u dve smene, stim što prvaci nastavu pohađaju samo u prepodnevnoj smeni. Za učenike prvog i drugog razreda omogućen je produženi boravak.

Nastava se odvija u 13 klasičnih učionica, 4 kabineta, 2 radionice za tehničko i informatičko obrazovanje. Za potrebe fizičke kulture koristi se fiskulturna sala koja se nalazi u sklopu škole.

osnovna skola filip visnjic palilula beograd

PRETRAŽI ŠKOLE