OŠ “Bora Stanković” – Voždovac (Beograd)

Adresa: Paunova 19a, Voždovac (Beograd)
Telefon: 011/398-35-89
Website: www.osborastankovic-beograd.com
Email: [email protected]

Osnovna škola “Bora Stanković”, nalazi se u Beogradu, na teritoriji gradske opštine Voždovac, u stambenom naselju Banjica. Škola postoji duže od jednog veka, a sadašnji naziv nosi od 1953. godine. Ime je dobila po čuvenom piscu srpskog realizma, Bori Stankoviću.

Škola poseduje 31 klasičnu učionicu, 2 laboratorije, 7 kabineta, dve učionice za potrebe nastave tehničkog obrazovanja i fiskulturnu salu. Strani jezici koji se uče u školi su engleski i nemački jezik.

Nastavu pohađa oko 1300 učenika, a o njima brine oko 100 zaposlenih. Za učenike prvog i drugog razreda organizovan je produženi boravak.

osnovna skola bora stankovic vozdovac slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE