OŠ “Kralj Petar II Karađorđević” – Vračar (Beograd)

Adresa: Marulićeva 8, Vračar (Beograd)osnovna skola kralj petar II karadjordjevic vracar logo
Telefon: 011/344-46-49
Website: www.oskraljpetardrugi.nasaskola.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Kralj Petar II Karađorđević” nalazi se na Vračaru, na području grada Beograda. Ime nosi po trećem i poslednjem kralju Kraljevine Jugoslavije Petru II Karađorđeviću.

Škola je osnovana 1932. godine, izgradnju je pomogla kraljica Marija, supruga Kralja Aleksandra Karađorđevića. Školu danas pohađa oko 500 učenika raspoređenih u 20 odljenja.

Nastava se odvija u prepodnevnoj smeni. Škola raspolaže sa 18 klasičnih učionica, jednom digitalnom i 5 kabineta sa svom potrebnom opremom. Nastava fizičkog vaspitanja odvija se u fiskulturnoj sali škole. U školi je organizovan produženi boravak.

osnovna skola petar ii karadjordjevic

PRETRAŽI ŠKOLE