Specijalna osnovna škola “Dušan Dugalić” – Vračar (Beograd)

Adresa: Đerdapska 19, Vračar (Beograd)specijalna osnovna skola dusan dugalic logo
Telefon: 011/283-68-38
Website: www.osdugalic.edu.rs
Email: [email protected]

Specijalna osnovna škola “Dušan Dugalić” nalazi se na Vračaru, na području grada Beograda. Ime nosi po narodnom heroju Jugoslavije Dušanu Dugaliću.

Osnovana je 1961. godine. Školu danas pohađa oko 90 učenika sa smetnjama u mentalnom razvoju, autizmom, Daunovim sindromom.

Nastava se odvija u dve smene. Strani jezik koji se uči je engleski. U sklopu vannastavnih aktivnosti organozovan je rad sekcija za: sport, muziku, domaćinstvo, rad u voskarskoj i keramičkoj radionici, rad na interaktivnoj tabli i kompjuterskoj učionici.

specijalna osnovna skola dusan dugalic vracar slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE