OŠ “Ratko Mitrović” – Čačak

Telefon: 032/556-30-08
Website: www.osratkomitrovic.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Ratko Mitrović” se nalazi u Čačku. Škola je osnovana 1911. godine. Zgrada u kojoj se danas održava nastava, podignuta je 1969. godine. Pored matične škole, nastava se održava i u izdvojenim odeljenjima u Pakovraću, Parmencu i Ovčar Banji.

Danas školu pohađa oko 560 učenika, raspoređenih u 26 odeljenja. Pored engleskog jezika, u školi se uče nemački i italijanski jezik.

Škola poseduje savremeno opremljene učionice, kabinet za informatiku, biblioteku, sportske terene, mini kulturni centar u atrijumu škole, Đačku zadrugu u kojoj se učenici bave izradom nakita, čestitki, ukrasnih predmeta i prodajom cveca.

osnovna skola ratko mitrovic cacak

PRETRAŽI ŠKOLE