OŠ “Jovan Dučić” – Roćevići (Kraljevo)

Adresa: Roćevići bb, Kraljevoosnovna skola jovan ducci rocevici kraljevo logo
Telefon: 036/825-295
Website: www.jovanducicrocevici.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Jovan Dučić” nalazi se u mestu Roćevići, opština Kraljevo. Ime nosi po poznatom srpskom piscu, pesniku i diplomati Jovanu Dučiću.

Škola je osnovana 1910. godine. Pored matične škole postoje i dva izdvojena odeljenja u selima Vrdila i Dedevci. Matična škola raspolaže sa 7 specijalizovanih učionica. Za potrebe fizičkog vaspitanja koristi se fiskulturna sala, kao i otvoreni sportski tereni u krugu škole.

U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: dramska, istorijska i geografska. Nastavu pohađa oko 100 učenika. Strani jezici koij se uče u školi su italijanski i engleski jezik.

bezslike

PRETRAŽI ŠKOLE