OŠ “Dimitrije Davidović” – Smederevo

Telefon: 026/617-376
Website: www.ddskola.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Dimitrije Davidović” nalazi se u Smederevu i nosi ime po ocu moderne srpske štampe, Dimitriju Davidoviću.

Prva osnovna škola u Smederevu, osnovana je 1806. godine. Sadašnji naziv nosi od 1956. godine. Pored matične škole postoje i izdvojena odeljenja u Udovicama i Seonama. Nastavu pohađa ukupno oko 1300 učenika, raspoređenih u 53 odeljenja. Nastava se odvija u 29 klasičnih učionica, 4 kabineta, jednoj multimedijalnoj učionici i fiskulturnoj sali.

Strani jezici koji se uče u školi su engleski, italijanski i nemački jezik. U školi je organizovan produženi boravak za učenike nižih razreda. Nastava se odvija u dve smene.

osnovna skola dimitrije davidovic smederevo slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE

najstariji