OŠ “Heroj Sveta Mladenović” – Saraorci (Smederevo)

Adresa: Maršala Tita 85 Saraorci (Smederevo)
Telefon: 026/781-630
Website: sites.google.com/site/ossaraorci
Email: [email protected]

Osnovna škola “Heroj Sveta Mladenović” nalazi se u mestu Saraorci, opština Smederevo. Škola nosi naziv po nekadašnjem učeniku i učesniku narodnooslobodilačke borbe Sveti Mladenoviću.

Škola je osnovana početkom 19. veka. Sadašnji naziv škola nosi od 1968. godine. Nastava se odvija u 9 klasičnih učionica, 3 kabineta i fiskulturnoj sali. Nastavu pohađa oko 150 učenika.

Strani jezici koji se uče u školi su ruski i engleski jezik. U školi je organizovan produženi boravak za učenike mlađih razreda. U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: dramska sekcija, saobraćajna sekcija, ritmika, orkestar i folklor.

bezslike

PRETRAŽI ŠKOLE