OŠ “Sonja Marinković” – Subotica

Telefon: 024/553-175
Website: www.ossm.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Sonja Marinković” se nalazi u Subotici. Škola je osnovana 1857. godine. Današnji naziv nosi od 1962. godine, po narodnom heroju – Sonji Marinković.

Škola poseduje dve zgrade. Učenici od prvog do trećeg razreda idu u “Malu školu”, koja se nalzi u ulici Sonje Marinković, a učenici od četvrtog do osmog razreda smešteni su u “Centralnu školu” u naselju Prozivka.

Škola je opremljena sa učionicama opšte namene, kabinetima, bibliotekom, sportskim terenima, modernom salom za fizičko, takođe i zubnom ambulantom. Deca u školi uče engleski jezik, mađarski i bunjevački govor.

bezslike

PRETRAŽI ŠKOLE