OŠ “Milan Munjas” – Ub

Telefon: 014/411-837
Website: osmilanmunjas.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Milan Munjas” nalazi se u mestu Ub i nosi ime narodnog heroja Jugoslavija, rođenog u okolini Uba, Milanu Munjasu.

Škola je osnovana 1820. godine. Pored matične škole u Ubu nastava se odvija i u izdvojenim odeljenjima u mestima: Sovljak, Crvena Jabuka, Joševa, Lončanik, Stublenica, Paljuvi, Murgaš, Ruklada, Vrhovine, Gvozdenović, Tvrdojevac, Zvizdar, Trlić i u Novacima.

Strani jezici koji se mogu učiti u školi su: engleski, ruski i francuski jezik. Nastavu pohađa ukupno oko 1350 učenika. U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: dramska, recitatorska, novinarska, hor i orkestar. Nastava u matičnoj školi odvija se u dve smene.

osnovna skola milan munjas ub slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE