U toku je prijavljivanje za upis prvaka

24/03/2016 16:01

U toku je prijavljivanje za upis prvaka

U toku je prijavljivanje dece za upis u prvi razred osnovne škole, školske 2016/2017. godine. Roditelji, odnosno staratelji decu mogu prijaviti do aprlila meseca.

Nakon prijave za upis, uslediće period koji je namenjen za upis dece u školu, koji će trajati sve do samog početka školske godine, odnosno do 31. avgusta.

Ove godine osnovno obrazovanje započinju deca rođena u periodu od 1. marta 2009. godine do 1. marta 2010. godine, odnosno deca koja će do početka prvog razreda imati najmanje šest i po ili najviše sedam i po godina.

Kako bi prijavili dete za upis u prvi razred, potrebno je da roditelji/staratelji donesu na uvid sledeća dokumenta:

• izvod iz matične knjige rođenih za dete
  • važeću ličnu kartu sa tačnom adresom roditelja ili staratelja
  • rešenje o starateljstvu za decu pod starateljstvom

Pre upisa u prvi razred, deca će proći proveru spremnosti za polazak u školu, koji će obavljati školski pedagog ili psiholog.

24/03/2016 16:01