Saveti

Kako ljubimci utiču na odrastanje deteta

🕔15:55, 16.Mar 2017

Kada roditelji vole životinje – najčešće tu ljubav prenesu i na svoju decu. Kućni ljubimac može na više načina da utiče na odrastanje i vaspitanje deteta.

Zdrava večera za svako dete!

🕔10:02, 13.Mar 2017

Poznato je da je doručak najvažniji obrok u danu, ali nije ni večera za zanemarivanje. Naime, upravo od večere zavisi i kvalitet sna – koji je za decu u razvoju veoma važan.

Kako protiv dečijeg inata?

🕔15:24, 10.Mar 2017

Kada malo porastu deca postaju svesna da “uvek mora da bude kako mama ili tata kažu”, a to im se najčešće ne dopada. Tada mogu nastati problemi.

Koji su problemi nadarene dece?

🕔12:38, 9.Mar 2017

Nadarena deca bi mogla da imaju manje problema kada je u pitanju praćenje gradiva u školi ili razvijanja svojih kapaciteta. Međutim, postoje drugi problemi sa kojima bi se mogli susresti.

Mladi umetnici – postaju uspešniji ljudi!

🕔16:27, 23.Feb 2017

Stručnjaci ne prestaju da istražuju razlike između izuzetno uspešnih i manje uspešnih ljudi, a cilj je doći do odgovora – da li postoji neki jedinstveni uzrok?

Kako tinejdžeri reaguju na svađe?

🕔11:36, 13.Feb 2017

Ne mora svaka rasprava predstavljati svađu, ali isto tako – svađa nije samo agresivno vikanje na sagovornika, odnosno osobu sa kojom se ne slažete oko nečega.

Kako se izboriti sa dečijim lažima?

🕔16:33, 7.Feb 2017

Jedan deo odrastanja kod dece svakako je i period u kom ne govore baš uvek istinu – s tim što su tada njihove laži vezane za popijenu šolju mleka (koju su zapravo prosuli).

Greške roditelja koje uništavaju samopouzdanje deteta

🕔14:47, 3.Feb 2017

Deo vaspitanja dece jeste i naučiti ih da na pravi način doživaljvaju sebe i okolinu. U ovom samopouzdanje igra veliku, ako ne i ključnu, ulogu.

Kada dete stiče zdrave navike?

🕔11:37, 1.Feb 2017

Jedan deo vaspitanja predstavlja i učenje deteta o zdravim navikama i načinu na koji će ih oni prihvatiti kao deo svakodnevice.

Jednostavno i brzo: Izračunajte koliko bi vaše dete trebalo da spava!

🕔11:58, 23.Jan 2017

Redovan san je jedan od najznačajnijih činilaca zdravog i pravilnog razvoja i odrastanja dece, zbog čega ga ne bi trebalo zanemariti.