Saveti

Kako do motivacije za učenje za kraj godine

🕔15:46, 23.May 2017

Kako bi đaci što uspešnije završili još jednu školsku godinu potrebno je da redovno rade i uče, a kako se približava kraj godine – da se učenju posvete još više.

Greške roditelja koje uništavaju samopouzdanje deteta

🕔12:47, 8.May 2017

Deo vaspitanja dece jeste i naučiti ih da na pravi način doživaljvaju sebe i okolinu. U ovom samopouzdanje igra veliku, ako ne i ključnu, ulogu.

Kako muzika utiče na decu?

🕔11:02, 3.May 2017

Da li ste se ikada zapitali na koji način muzika može uticati na decu, njihov razvoj, ali i aktivnosti u svakodnevnom životu?

Uskoro u Srbiji solarijum samo za punoletne

🕔16:24, 27.Apr 2017

Prema najavama iz Ministarstva zdravlja, do kraja 2017. godine bi mogla da počne da se primenjuje zabrana maloletnim licima da koriste solarijume.

Kako sa decom koja ne razumeju “ne”?

🕔14:37, 28.Mar 2017

Deluje vam kao da je vaše dete bezobrazno ili nevaspitano kada mu jednostavno kažete “ne” kada nešto ne sme, a ono vam se smeje u lice. Ali evo o čemu se zapravo radi!

Kako ljubimci utiču na odrastanje deteta

🕔15:55, 16.Mar 2017

Kada roditelji vole životinje – najčešće tu ljubav prenesu i na svoju decu. Kućni ljubimac može na više načina da utiče na odrastanje i vaspitanje deteta.

Zdrava večera za svako dete!

🕔10:02, 13.Mar 2017

Poznato je da je doručak najvažniji obrok u danu, ali nije ni večera za zanemarivanje. Naime, upravo od večere zavisi i kvalitet sna – koji je za decu u razvoju veoma važan.

Kako protiv dečijeg inata?

🕔15:24, 10.Mar 2017

Kada malo porastu deca postaju svesna da “uvek mora da bude kako mama ili tata kažu”, a to im se najčešće ne dopada. Tada mogu nastati problemi.

Koji su problemi nadarene dece?

🕔12:38, 9.Mar 2017

Nadarena deca bi mogla da imaju manje problema kada je u pitanju praćenje gradiva u školi ili razvijanja svojih kapaciteta. Međutim, postoje drugi problemi sa kojima bi se mogli susresti.

Mladi umetnici – postaju uspešniji ljudi!

🕔16:27, 23.Feb 2017

Stručnjaci ne prestaju da istražuju razlike između izuzetno uspešnih i manje uspešnih ljudi, a cilj je doći do odgovora – da li postoji neki jedinstveni uzrok?