Školski kalendar rada za osnovne škole u Vojvodini 2017/2018

Pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice, u skladu sa zakonom, doneo je pravilnike o školskom kalendaru za osnovne sa sedištima na teritoriji AP Vojvodine, za školsku 2017/18. godinu.

Svake godine, prilikom izrade pravilnika o školskim kalendarima, poštuju se specifičnosti Autonomne pokrajine Vojvodine u pogledu velikog broja nacionalnih manjina – nacionalnih zajednica i verskih zajednica koje žive na ovom području. Istovremeno, školski kalendar za osnovne i srednje škole u AP Vojvodini neophodno je usaglasiti sa školskim kalendarom koji se primenjuje na teritoriji Republike Srbije.

Kalendar rada za osnovne škole – Vojvodina

Prvo polugodište

Školska godina počeće u petak, 1. septembra 2017. godine, a prvo polugodište trajaće do petka – 22. decembra 2017. godine. U prvom polugodištu ima 81 nastavni dan.

Drugo polugodište

Drugo polugodište počinje u ponedeljak, 15. januara 2018. godine i završava se: – u četvrtak 14. juna 2018. godine, za učenike od prvog do sedmog razreda i ima 99 nastavnih dana, – u četvrtak, 31. maja 2018. godine, za učenike osmog razreda i ima 89 nastavnih dana.

Raspusti

U toku školske godine učenici imaju zimski, prolećni i letnji raspust.

Zimski raspust počinje u ponedeljak, 25. decembra 2017. godine, a završava se u utorak, 09. januara 2018. godine.

Prolećni raspust počinje u petak, 30. marta 2018. godine, a završava se u ponedeljak, 09. aprila 2018. godine.

Za učenike od prvog do sedmog razreda, letnji raspust počinje u sreda, 13. juna 2018, a završava se u petak, 31. avgusta 2018. godine. Za učenike osmog razreda letnji raspust počinje po završetku završnog ispita, a završava se u petak, 31. avgusta 2018. godine.

• Kalendar rada za osnovne škole u Srbiji pogledajte OVDE.
  • Kalendar takmičenja i smotri za osnovce pogledajte OVDE.