Školski kalendar rada za osnovne škole u Vojvodini 2016/2017

Pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice doneo je pravilnik o školskom kalendaru za osnovne škole sa sedištem na teritoriji Autonomne pokrajine Vojvodine za školsku 2016/2017. godinu kojim je utvrđeno vreme ostvarivanja obrazovno-vaspitnog rada – teorijska nastava, praktična nastava i vežbe.

Kalendar rada za osnovne škole – Vojvodina

Prvo polugodište

Nastava u srednjim školama odvija se u dva polugodišta. Prvo polugodište ima 81 nastavni dan, a počinje u četvrtak, 1. septembra 2016. godine, a završava se u petak, 23. decembra 2016. godine.

Drugo polugodište

Drugo polugodište počinje u ponedeljak, 16. januara 2017. godine. Učenici od prvog do sedmog razreda drugo polugodište završavaju nakon 99 nastavnih dana, u utorak, 13. juna 2017. godine. Nakon 89 nastavnih dana, učenici osmog razreda završavaju drugo polugodište u utorak 30. maja, 2017. godine.

Nastavne i radne subote i izmene u rasporedu časova u nastavnim danima:

• U utorak, 17. januara 2017. godine nastava se izvodi prema rasporedu časova za petak.

Raspusti

U toku školske godine učenici imaju zimski, prolećni i letnji raspust.

• Raspust između polugodišta (zimski raspust) traje od ponedeljka, 26. decembra 2016. godine, do petka, 13. januara 2017. godine.
  • Prolećni raspust traje od četvrtka, 13. aprila 2017. godine, do ponedeljka, 17. aprila 2017. godine.
  • Letnji raspust počinje završetkom školske godine i traje do početka naredne školske godine.
  • Kalendar rada za osnovne škole u Srbiji pogledajte OVDE.
  • Kalendar takmičenja i smotri za osnovce pogledajte OVDE.