Dečji literarni konkurs „Svet je okrugao, a ne kockast“

21/10/2019 09:18

Dečji literarni konkurs „Svet je okrugao, a ne kockast“

Pravo učešća imaju sva deca – učenici osnovnih škola iz Srbije, Crne Gore, Republike Srpske i Federacije Bosne i Hercegovine.

Objasnite zbog čega je vama zanimljivije u okruglom svetu, nego u kockastom. Možete slati vaše radove u formi poezije ili proze.

Učenici će biti bodovani u tri kategorije:

• I kategorija – (mlađi osnovci  – od 1. do 4. razreda)
  • II kategorija – (stariji osnovci – od 5. do 8. razreda)
  • III kategorija – (srednjoškolci – od 1. do 4. razreda)

Svaki rad treba da sadrži: ime i prezime učenika, uzrast, ime škole, adresu stanovanja kao i ime mentora (to može biti roditelj, učitelj ili nastavnik). Preporuka bi bila da koristite Times New Roman font 12, ali nije greška ukoliko izberete i neki drugi font.

Jedan učenik može poslati najviše jedan rad. Svi pristigli literarni radovi moraju biti autorska dela (ne smeju biti preuzeti sa interneta ili nekog drugog izvora).

Rok za dostavljanje radova je: 31. oktobar  2019. godine do ponoći.

Najbolje u kategorijama nagradićemo sitnim školskim priborom, diplomama, pohvalama i knjigama koje će u ovu svrhu darivati Kreativni centar.

Žiri će dodeliti: prvu, drugu i treću nagradu u svim kategorijama.

Svoje radove nam šaljite na e-mail: [email protected] sa naznakom za konkurs „Svet je okrugao, a ne kockast“, a mi ćemo ih sa zadovoljstvom vrednovati i objaviti.

Više informacija naći ćete OVDE.

21/10/2019 09:18