Karlovačka gimnazija: Saznajte kako je izgledao herbarijum u 18. veku

14/12/2017 16:13

Karlovačka gimnazija: Saznajte kako je izgledao herbarijum u 18. veku

Program “Sve što ste hteli da znate o aktivnostima Pokreta Gorana Vojvodine” u Karlovačkoj gimnaziji organizuje se u petak, 15. oktobra.

Uz prikazivanje kako je u 18. veku izgledao herbarijum i uvid u originalne primerke iz herbarijuma, posetioci će takođe imati prilike da vide prve digitalizovane primerke biljaka iz herbarijuma Andrije Volnoga.

Događaji će se odvijati prema sledećem rasporedu:

11:00-12:30 Otvorena vrata herbarijuma za učenike Karlovačke gimnazije (Spomen-biblioteka Gimnazije).
12:00- 12:30 Konferencija za novinare (Svečana sala Karlovačke gimnazije).
12:30- 13:00 Otvorena vrata herbarijuma za medije i javnost (Spomen-biblioteka Gimnazije).
13:00- 14:00 Otvorena vrata herbarijuma za učenike.

Besplatna priprema za prijemni u Karlovačkoh gimnaziji

I ovde godine biće organizovana besplatna pripremna nastava (iz srpskog jezika i književnosti, kao i iz stranih jezika) za upis u prvi razred Karlovačke gimnazije. Kako javljaju iz Gimnazije, detaljnije informacije će uskoro biti objavljene.

Foto: Instagram

14/12/2017 16:13