Konkurs “Pero maturanata 2020”

25/12/2019 09:35

Konkurs “Pero maturanata 2020”

Književni Umetnički Klub „Pero amatera“ iz Bečeja raspisuje literarni konkurs za sve učenike završnog, osmog razreda svih osnovnih škola,  generacije 2019/2020. pod nazivom: „Pero maturanata – 2020“.

Tema je: „Pero“

Svaki učenik može učestvovati samo sa jednim radom i to:

• Priče dužine do dve stranice A4 formata
  • Pesme do 24 redova
  • Pismo ćirilica (ukoliko učesniku konkursa maternji jezik nije srpski, rad se dostavlјa preveden na ćirilično pismo).
  • Šalјu se samo radovi koji do sada nisu bili objavlјivani ( ni u elektronskoj formi).
  • Radove slati mejlom, font: Times New Roman, veličina slova 12, na adresu: [email protected].

Autori šalјu na konkurs 2 (dva) odvojena mejla: u prvom rad (u prilogu-atačmentu) potpisan šifrom, a u drugom, odvojenom „pismu“-dokumentu potrebno je napisati šifru i njeno razrešenje: ime i prezime autora, adresu stanovanja, navesti ime škole koju pohađa (završava), broj telefona – fiksnog ili  mobilnog i e–mail;

Tri najbolјa rada, koje odabere stručni žiri, biće nagrađena. Radovi koji budu odabrani od komisije, biće objavlјeni u zajedničkom zborniku: „Pero maturanata – 2020“. Samo odabrani radovi,koji će ući u zajednički zbornik, plaćaju kotizaciju =1000.oo dinara, o čemu će svaki odabrani autor biti obavešten mejlom. Plaćena kotizacija podrazumeva dobijanje jednog primerka knjige.

Konkurs je otvoren od 01.01.2020. do 15.02.2020. godine.

25/12/2019 09:35