Konkurs za kratki film na temu “Moć vode”

30/11/2015 10:59

Konkurs za kratki film na temu “Moć vode”

Otvoren je konkurs za kratki obrazovni film na temu “Moć vode” koji je namenjen učenicima osnovnih škola sa teritorije Republike Srbije.

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i kompanija “Zepter” raspisali su ovaj konkurs koji je otvoren do 20. decembra.

Na konkurs se mogu prijaviti timovi učenika sa svojim učiteljima, razrednim sarešinama ili drugim mentorom projekta.

Konkurs je podeljen u tri kategorije:

• mlađi školski uzrast – od I do III razreda
  • srednji školski uzrast – od IV do VI razreda
  • stariji školski uzrast – VII i VIII razred

Svaki tim može biti sastavljen od najviše sedam učenika i učenica, a na konkursu može da učestvuje više timova iz jedne osnovne škole ili razreda (odeljenja).

Rad koji se predaje na konkurs trebalo bi da prikazuje proces obrade nastavnog sadržaja koji govori o vodi ili je u vezi sa vodom.

Film mora biti snimljen u školi, školskim objektima, školskom dvorištu, u prirodnom staništu reke, bare, jezera, mora ili kombinaciji više prirodnih i veštačkih ambijenata.

Osim toga, rad može da prikaže i delove posete objekata i institucija koje su posećene u nastavne svrhe tog časa.

Trajanje filma je ograničeno i ne sme trajati duže od sedam minuta.

Više informacija, kao i prijavni formular, nalaze se ovde.

30/11/2015 10:59