Nagradni literarni konkurs “Vukovo zvono”

30/04/2019 14:37

Nagradni literarni konkurs “Vukovo zvono”

Ogranak Vukove zadužbine Gimnazije „Vuk Karadžić“ Loznica i Centar za kulturu „Vuk Karadžić“ nagradni raspisuje konkurs za učenike sedmog i osmog razreda.

U pitanju je 12. nagradni konkurs za ciklus pesama i kratku priču, kao i andegdotu iz narodnog života.

Pravo učešća na konkursu imaju učenici srednjih škola i sedmog i osmog razreda osnovne škole sa celog srpskog govornog područja.

Radove kucane u tri primerka slati do 10. maja 2019. godine na adresu: Gimnazija „Vuk Karadžić“, Gimnazijska br. 5, 15 300 Loznica. (Potencijalnim autorima i zapisivačima preporučujemo da obrate pažnju na književno teorijske odrednice: ciklus, kratka priča, anegdota).

Nagađeni učenici pročitaće radove i primiti nagrade na posebnoj književnoj večeri posvećenoj literarnom stvaralaštvu mladih, koje će, u dane Đačkog Vukovog sabora, biti održano u Gimnaziji.

Izvor: Vukova zadužbina

30/04/2019 14:37