Program “Osnovi bezbednosti dece” u školama

03/09/2018 09:57

Program “Osnovi bezbednosti dece” u školama

Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, Mladen Šarčević i ministar unutrašnjih poslova Republike Srbije, Nebojša Stefanović potpisali su protokol o saradnji na programu “Osnovi bezbednosti dece”.

Programi se odnose na bezbednost dece u saobraćaju, na internetu, kao i bezbednost dece u školama, odnosno na nasilje u školama.

Ministar Šarčević je istakao da će se od ove školske godine raditi na potpuno drugačiji način u prvom i petom razredu osnovne škole ali i u prvom razredu gimnazije. Takođe je naveo, da se očekuje niz reformi u obrazovanju.

Strategijom o obrazovanju predviđeno je da učenici imaju celodnevnu nastavu, kao i da sve obaveze završe u školi.

FOTO:www.mpn.gov.rs

Ministar Stefanović navodi da će ovaj program za učenike prvog razreda doprineti bezbednijem odrastanju.

Naime, tokom prošle godine, uz pomoć 2.400 policajaca započeta je obuka u četvrtom i petom razredu o tome kako se treba ponašati u slučaju poplava, požara i drugih nepogoda.

Sada su ta predavanja prilagođena i prvacima, koji će između ostalog saznati koje su dužnosti jednog policajca, kako biti dobar drug i kako sprečiti nasilje.

03/09/2018 09:57