Likovno-literarni konkurs za talentovane osnovce

03/02/2017 11:12

Likovno-literarni konkurs za talentovane osnovce

Narodna biblioteka “Stevan Sremac” u Nišu organizuje likovno-literarni konkurs “Aplauz za knjigu” namenjen učenicima osnovnih škola.

Na konkursu mogu učestvovati deca uzrasta od 6 do 15 godina koji su nadareni za pisanje ili slikanje, a svoje radove mogu poslati do 1. marta.

Literarna dela moraju biti čitko napisana ili otkucana u tri primerka, a likovni radovi mogu biti u svim tehnikama.

Niška biblioteka organizuje ovaj konkurs po 16 put povodom Svetskog dana knjige za decu, a ove godine će učesnici biti bodovani u dve kategorije.

plakat konkurs

Učenici će biti podeljeni u dve kategorije.

• 1. kategorija su mlađi učenici – od 1. do 4. razreda
  • 2. kategorija za učenike od 4. do 8. razreda.

Najbolji radovi, po mišljenju stručnog žirija, biće objavljeni 24. marta na sajtu Narodne biblioteke “Stevan Sremac”, dok će njihovi autori biti nagrađeni.

Radove sa podacima o imenu i prezimenu, adresi, mejlu, brojem telefona, nazivom škole, razred i ime i prezime nastavnika-mentora učenici treba da pošalju na adresu Narodna biblioteka “Stevan Sremac” Niš, Odeljenje knjige za decu, 18000 Niš, Sinđelićev trg broj 2, sa naznakom da se radi o konkursu ili mejlom na adresu [email protected].

Najuspešnije učesnike očekuju nagrade koje će biti dodeljene na svečanosti 1. aprila 2017. godine.

03/02/2017 11:12