Projekat “Global monster” u školama

10/12/2018 13:44

Projekat “Global monster” u školama

U projektu pravljenja čudovišta na osnovu instrukcija, svake godine učestvuje 46 škola širom sveta.

Projektu se pridružila i jedna škola iz Srbije.

Projekat “Čudovište”

Zadatak učenika osnovnih škola je osmišljavanje jednog dela čudovišta. Prikupljeni opisi šalju se u Monster Central-u.

Koordinator projekta je doktor Teri Smit, saradnik u programu National Geographic-a i profesor iz SAD-a.

Prikupljeni materijali se postavljaju na zvaničnu stranicu projekta.

Svako čudovište ima svoj zadatak. Naime, oni treba da pomognu u rešavanju zagađenja korišćenjem održivih izvora koji su klasifikovani od strane Ujedinjenih nacija.

Sam postupak pravljenja se dokumentuje i objavljuje na Fejsbuk stranici. Učenici koji su učestvovali u projektu glasaju za najbolje.

Ove godine je za najbolje čudovište proglašeno Giganticorous Billy Bob Taco koji je napravio četvrti razred iz mesta Frankonija, Novi Hemšir, SAD sa 192 boda, dok je naš Astropathcher dobio 41 glas i našao se na samom vrhu.

Projekat dokazuje da dečije zajedništvo može da bude uspešno s obzirom da čitava odeljenja rade na istom projektu.

Izvor/Foto: nationalgeographic.rs

10/12/2018 13:44