OŠ “Laza Kostić” – Novi Beograd

Adresa: Milentija Popovića 72, Novi Beogradosnovna skola laza kostic novi beograd logo
Telefon: 011/713-06-56
Website: www.lazakostic.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Laza Kostić” nalazi se u Novom Beogradu. Ime nosi po poznatom srpskom pesniku, novinaru i dramskom piscu, Lazi Kostiću.

Škola je osnovana 1977. godine, a sadašnji naziv nosi od 2005. godine. Školu pohađa oko 900 učenika raspoređenih u 36 odeljenja. Nastava se odvija u 16 klasičnih učionica i 18 kabineta.

Za potrebe fizičkog vaspitanja koriste se dve fiskulturne sale, otvoreni sportski tereni, balon sala i sala sa veštačkom stenom za sportsko penjanje. U sklopu škole nalazi se i bazen. Školska biblioteka raspolaže sa 14.600 knjiga i čitaonicom sa 50 mesta.

osnovna skola laza kostic novi beograd slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE