OŠ “Đura Daničić” – Voždovac (Beograd)

Adresa: Meštrovićeva 19a, Voždovac (Beograd)
Telefon: 011/246-22-84
Website: www.osdjuradanicic.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Đura Daničić” se nalazi na Voždovcu jednoj od gradskih opština grada Beograda. Škola je osnovana 1927. godine. Prvobitan naziv škole bio je “Car Dušan”, a tokom vremena škola je promenila nekoliko naziva, da bi 1962. godine dobila naziv “Đura Daničić”, po čuvenom srpskom filologu. Godine 1970. škola se premešta sa teritorije opštine Zvezdara, na teritoriju opštine Voždovac.

Danas škola svojim učenicima pruža na raspolaganje medijateku i digitalnu učionicu, biblioteku sa preko 12000 knjiga, salu za fizičko, sportske terene u dvorištu škole, produžen boravak za đake od 1. do 4. razreda.

os djura danicic beograd

PRETRAŽI ŠKOLE