OŠ “Bratstvo-jedinstvo” – Svetozar Miletić (Sombor)

Adresa: Trg slobode 1, Svetozar Miletić (Sombor)
Telefon: 025/840-041
Website: www.osbratstvosvmiletic.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Bratstvo-jedinstvo” se nalazi se mestu Svetozar Miletić u opštini Sombor. Postoje podaci da je škola osnovana 1753. godine i da je bila u sastavu crkve.

Nastava se izvodi na srpskom i na mađarskom jeziku. Đacima su na raspolaganju sekcije, neke od njih su: dramska sekcija, bibliotečka, novinarska, fudbal, rukomet, saobraćajna, hor i orkestar i mnoge druge.

Danas školu pohađa oko 200 đaka.

os bratstvo jedinstvo svetozar miletic

PRETRAŽI ŠKOLE

najstariji