Škola za osnovno i srednje obrazovanje “Vuk Karadžić” – Sombor

Telefon: 025/459-111
Website: www.vuk-centar.edu.rs
Email: [email protected]

Škola za osnovno i srednje obrazovanje sa domom “Vuk Karadžić” se nalazi u Somboru.

U osnovnoj školi nastava se organizuje za učenike sa lakom mentalnom retardacijom i višestrukom ometenošću. Čas je u trajanju od 30 minuta, i jedno odeljenje pohađa do 6 učenika. Škola ima 18 odeljenja i sa učenicima radi 13 defektologa.

Nastava se izvodi na srpskom i na mađarskom jeziku. Škola poseduje 8 učionica, medijateku, 6 kabineta, fiskulturnu salu, kuhinju. Takođe škola organizuje i vannastavne akotivnosti koje se sprovode u 3 specijalizovana kabineta.

Učenici koji nisu u mogućnosti da svakodnevno putuju u školu, mogu da budu smešteni u Dom, u kom imaju obezbeđen smeštaj i hranu.

Nastava se odvija u dve smene.

soso vuk karadzic sombor

PRETRAŽI ŠKOLE