Roboti u ulozi profesora engleskog?

23/08/2018 14:04

Roboti u ulozi profesora engleskog?

Mali Japanci će od naredne školske godine imate sasvim drugačiji vid predavanja.

Naime, njih će podučavati roboti!

Roboti predavači

Reč je o pilot projektu Ministarstva obrazovanja, koji je vredan 250 miliona jena odnosno 2,3 miliona dolara.

Kako su Japanci poznati po slabom poznavanju engleskog jezika, ovaj projekat će im pomoći da unaprede svoje znanje. Roboti profesori biće na raspolaganju školarcima ali i njihovim učiteljima.

Ovi roboti profesori poseduju razne funkcije, poput provere izgovora engleskih reči.

Čest problem u Japanu je mali broj kvalifikovanih učitelja engleskog. Učenici će pored robota profesora, dobiti aplikacije za tablete i mobilne telefone sa lekcijama izvornih govornika.

Prema planu Ministarstva, za dve godine će početi da se primenjuje novi sistem prema kojem će deca početi da uče engleski od desete godine.

23/08/2018 14:04