U vrtiću samo polovina dece!

24/05/2017 12:47

U vrtiću samo polovina dece!

Vrtić pohađaju deca uzrasta od tri do pet i po godina, ali u Srbiji u vrtić ide samo polovina od ukupnog broja dece tog uzrasta.

Na međunarodnoj konferenciji “Ključne dimenzije razvoja kvaliteta u predškolskom vaspitanju i obrazovanju” zaključeno je da predškolsko obrazovanje i vaspitanje mora biti kvalitetno i dostupno svoj deci u Srbiji, bez obzira na ekonomsko stanje porodice i mesta u kom žive.

Vrtiće najmanje pohađaju deca iz najsiromašnijih domaćinstava (8,6 odsto), kao i deca iz romskih naselja (6,2 odsto), dok je u vrtićima najviše dece iz najbogatijih domaćinstava (81,6 odsto).

Međunarodnu konferenciju “Ključne dimenzije razvoja kvaliteta u predškolskom vaspitanju i obrazovanju” organizovali su Kancelarija UNICEF u Srbiji, Ministarstvo prosvete, Zavod za unapređenje obrazovanja i vaspitanja, Zavod za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i centar za interaktivnu pedagogiju.

Izvor: Tanjug, Dnevnik;

24/05/2017 12:47