Vršac: Rumunski jezik kao izborni predmet

13/02/2017 13:13

Vršac: Rumunski jezik kao izborni predmet

Rumunski jezik sa elementima nacionalne kulture kao izborni predmet odabrala su 42 učenika osnovnih škola sa teritorije Vršca.

Inicijativu da se ovaj predmet nađe među izbornim predmetima u osnovnim školama pokrenula je Osnovna škola “Mladost”, koja je prva uvela ovaj izborni predmet.

Učenici koji budu pohađali rumunski jezik sa elementima nacionalne kulture neće možda steći nivo znanja maternjeg jezika, ali će im sigurno pomoći da bolje razumeju i govore ovaj jezik.

Ovaj izborni predmet je otvoren za sve koji žele da uče rumunski jezik i kulturu ovog naroda, bez obzira na to kojoj nacionalnosti pripadaju, kao i kog su uzrasta, odnosno u koji razred idu.

Po istom modelu uskoro bi trebalo da budu uvedeni i izborni predmeti mađarskog i romskog jezika.

Izvor: RTV

13/02/2017 13:13