Otkrivena nova zmija otrovnica!

03/08/2018 16:10

Otkrivena nova zmija otrovnica!

Nova vrsta zmije otrovnice otkrivena je na zapadnoj obali poluostrva Jork u Australiji.

Reč je o podvrsti zmije otrovnice poznate kao “bandi-bandi”.

Otrovna “bandi”

Na zapadnoj obali poluostrva Jork u Australiji tim naučnika otkrio je novu podvrstu zmije otrovnice.

Ona je među domorodačkim stanovništvom poznata pod imenom “bandi-bandi”.

Bandi pripada rodu Vermicella, daljoj familiji kobre. U pitanju su male jedinke dugačke 50-100 santimetara.

Izuzetno su otrovne ali nisu agresivne i karakteriše ih crno-bela boja.

Ova novootkrivena vrsta nazvana je Vermicella parsacauda.

Kako navodi vođa tima istraživača, doktor Brajan Fraj, do otkrića su došli slučajno, tokom istraživanja morskih zmija.

Naime, zmije iz familije Vermicella uglavnom nastanjujui staništa koja su bogata vegetacijom, a nova vrsta je otkrivena na betonskom bregu što je iznenadilo istraživače.

Takođe, naučnici navode da je opstanak ove vrste ugrožen, zbog uticaja rudarstva, glavne grane industrije ovog regiona, na biodiverzitet, koji je bogat florom i faunom.

03/08/2018 16:10