Proširenje kapaciteta vrtića: U osnovne škole stižu predškolci

23/10/2017 15:28

Proširenje kapaciteta vrtića: U osnovne škole stižu predškolci

Projekat Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja koji u cilju ima povećanje kapaciteta predškolskih ustanova, zvanično je započeo.

Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Mladen Šarčević posetio je osnovnu školu ”1.300 kaplara”- prvu školu koja je u okviru projekta “Mreža škola” u Beogradu otvorila vrata predškolcima.

Kako je naveo ministar, reč je o prvoj fazi, a plan je da se projekat proširi i u celoj zemlji. Cilj projekta je smanjenje lista čekanja u vrtićima.

U dve potpuno renovirane prostorije u OŠ “1.300 kaplara” boravi 50 predškolaca. Za renoviranje i izgradnju kupatila i kuhinje grad Beograd je izdvojio oko 4 miliona dinara.

Sledeće škole koje će učestvovati u ovom projektu jesu one na Paliluli i Savskom Vencu, a na ovaj način u narednom periodu oko 1.200 mališana dobiće mesto u predškolskom sistemu.

Izvor: mnp.gov.rs

Foto: mnp.gov.rs