Od septembra “Osnovi bezbednosti dece” – novi predmet u školama

26/06/2017 15:41

Od septembra “Osnovi bezbednosti dece” – novi predmet u školama

Učenici osnovnih škola u Srbiji od septembra meseca imaće novi predmet u školama koji će nositi naziv “Osnovi bezbednosti dece”.

Program novog predmeta će se realizovati zahvaljujući saradnji ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i ministarstva unutrašnjih poslova.

Cilj programa je sticanje novih i unapređenje postojećih znanja, veština i stavova radi podizanja bezbednosne kulture učenika. Nastavu će realizovati pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova koji poseduju znanja i veštine iz oblasti koje se izučavaju, kao i penzionisani pripadnici MUP-a.

Oblasti koje će biti realizovane kroz nastavu su:

• bezbednost dece u saobraćaju;
  • policija u službi građana;
  • nasilje kao negativna pojava;
  • prevencija i zaštita dece od opojnih droga i alkohola;
  • bezbedno korišćenje interneta i društvenih mreža;
  • prevencija i zaštita dece od trgovine ljudima;
  • zaštita od požara i
  • zaštita od tehničko-tehnoloških opasnosti i prirodnih nepogoda.

Program “Osnovi bezbednosti dece” biće realizovan u školskoj 2017/2018. godini kroz čas odeljenske zajednice, jednom mesečno, sa učenicima četvrtog i šestog razreda osnovne škole.

26/06/2017 15:41