Ovako je izgledao antički egipatski domaći zadatak

11/12/2020 13:16

Ovako je izgledao antički egipatski domaći zadatak

Da, dobro ste pročitali! I drevni Egipćani su išli u školu i imali su domaće zadatke, a u nastavku saznajte kako su oni izgledali.

Na voštanoj tablici, koja je pronađena u oblasti Nila, koji je tad bio pod kontrolom Rimljana, arheolozi su otkrili drevne lekcije koje su deca učila pre 1800 godina.

Iako identitet učenika čiji je domaći zadatak pronađen nije utvrđen, jasno je da su ljudi u to doba veoma dosta polagali u obrazovanje, a da su najobrazovaniji, naravno, bili i najbogatiji staleži.

Na tablici se nalazi lekcija iz drevnog grčkog jezika, koja uključuje i vežbe pisanja i čitanja. Pretpostavlja se da na tablici učenik prepisivao ono što mu je učitelj govorio prilikom lekcija. Na tablici se ne nalaze samo vežbe pisanja, već i moralne lekcije koje su u to vreme bile prioritet. U nastavku pogledajte kako ova tablica izgleda.

11/12/2020 13:16