Ovi zmajevi zaista postoje!
Povezane objave
Zmajevi nisu stvorenja iz mašte, koja borave na stanicama knjiga ili u serijama i filmskim ostvarenjima.
Naime, oni su stvarni.
Vrste koje zaista postoje
Ruby seadragon poznatiji kao Crveni morski zmaj
Crvena boja kože služi im kako bi se kamuflirali u dubinama. Naime, ove životinje u velikim dubinama postaju crne, a to im pomaže kako bi se sakrili od predatora. Mogu se videti u zapadnoj Australiji.
Blue dragon sea slug poznat kao Plavi zmaj
Reč je o vrsti morskog puža, koji je dugačak samo 6 cm. Oni provode ceo život plivajući po površini vode, gore, dole. Oni su i kradljivici, jer otimaju žareće ćelije od portugalske krstarice odnosno hidromeduze. Nakon što ih se domognu skladište ih u specijalizovanim organima koji se nalaze u vrhovima njihovih krila. Kada im preti opasnost, oni ispuštaju ove žareće ćelije.
Pink dragon millipede poznat i kao Pink zmaj diplopode
Ova vrsta je otkrivena 2007. godine u tajlandskoj regiji Mekonga. Žive u krečnjačkim pećinama i proizvode cijanid, koji im služi kao sredstvo za odbranu.
Komodo zmajevi
Komodo zmaj dostiže težinu i do 135 kilograma i mogao bi da pojede čoveka. Plen ubija kombinacijom otrova i zuba, koji omogućavaju da se otrov brzo proširi u telu žrtve.
Black dragonfish poznata kao Crna zmaj ribica
Ženka ove vrste imala je neobične oči u fazi larve koje su joj omogućavale da vidi dalje u dubini. Kako je rasla oči su se približavale, a veliki zubi razvijali, kao i niz svetlosnih organa celom dužinom tela.
Mužijaci ove vrste nemaju dosta se razlikuju, oni nemaju zube i žive samo do parenja.
Mužjaci su za razliku od njih mali i nemaju zube, a žive samo do parenja.
Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*