Upis u osnovne škole u Srbiji

🕔14:52, 27.Mar 2017

U školskoj 2017/2018. godini prvi razred će pohađati deca rođena u periodu od 1. marta 2010. godine do 28. februara 2011. godine.

Beograd: Preliminarni rezultati sa okružnog takmičenja iz matematike

🕔12:44, 27.Mar 2017

Objavljeni su preliminarni rezultati sa okružnog takmičenja iz matematike za četvrti, peti, šesti, sedmi i osmi razred osnovnih škola sa teritorije Beograda.

Tri nova predmeta za petake

🕔11:46, 22.Mar 2017

Učenici koji školske 2017/2018. godine budu pohađali peti razred osnovnih škola u Srbiji imaće tri nova predmeta u svojim rasporedima časova.

Otvorena Prva ruska međunarodna škola

🕔10:45, 7.Mar 2017

Prva ruska međunarodna škola “Valentina Tereškova” u Beogradu otvorena je nakon dve godine pripreme, a realizacija nastavnog plana i programa počinje 1. septembra 2017. godine.

Kome su namenjeni besplatni udžbenici?

🕔15:19, 6.Mar 2017

Sledeće školske godine besplatne udžbenike će dobiti učenici osnovnih škola koji su iz porodica koje primaju socijalnu pomoć, kao i oni učenici koji su treće i svako naredno u porodici.

Neće biti ponovljeno takmičenje iz engleskog jezika

🕔15:05, 2.Mar 2017

Molba koju je Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja podnelo Društvo za strane jezike, a u vezi sa opštinskim takmičenjem iz engleskog jezika – razmotrena je i odbijena!

Ponavlja se opštinsko takmičenje iz engleskog?

🕔09:58, 28.Feb 2017

Takmičenje iz engleskog jezika na opštinskom nivou će najverovatnije biti ponovljeno zbog veoma lošeg uspeha učenika u velikom broju gradova.

Vršac: Rumunski jezik kao izborni predmet

🕔13:13, 13.Feb 2017

Rumunski jezik sa elementima nacionalne kulture kao izborni predmet odabrala su 42 učenika osnovnih škola sa teritorije Vršca.

Svakodnevna gimnastika za osnovce

🕔10:19, 6.Feb 2017

Učenici osnovnih škola od prvog do četvrtog razreda zajedno sa svojim učiteljima će svakodnevno vežbati gimnastiku u trajanju od 15 minuta.

Finska: Ukidanje predmeta u školama?!

🕔16:00, 13.Jan 2017

Finska je poznata kao država sa najboljim obrazovnim sistemom u svetu i do sada su svi mogli da se ugledaju na njihovo školstvo.