Vršac: Rumunski jezik kao izborni predmet

🕔13:13, 13.Feb 2017

Rumunski jezik sa elementima nacionalne kulture kao izborni predmet odabrala su 42 učenika osnovnih škola sa teritorije Vršca.

Svakodnevna gimnastika za osnovce

🕔10:19, 6.Feb 2017

Učenici osnovnih škola od prvog do četvrtog razreda zajedno sa svojim učiteljima će svakodnevno vežbati gimnastiku u trajanju od 15 minuta.

Finska: Ukidanje predmeta u školama?!

🕔16:00, 13.Jan 2017

Finska je poznata kao država sa najboljim obrazovnim sistemom u svetu i do sada su svi mogli da se ugledaju na njihovo školstvo.

O uniformama u školama odlučuju roditelji?

🕔14:08, 8.Nov 2016

Prema najnovijim najavama o reformi osnovnog obrazovanja, vrlo je moguće da će se uskoro uvesti uniforme za sve učenike od prvog do osmog razreda.

Preduzetničko vaspitanje kao predmet u školama

🕔13:16, 4.Nov 2016

U osnovnim školama bi uskoro mogao da se pojavi novi predmet pod nazivom preduzetničko vaspitanje koje će se učiti kroz tehničko obrazovanje.

Da li će osnovci uskoro nositi uniforme?

🕔10:27, 31.Oct 2016

Iz Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja navode da bi uniforme za učenike osnovnih škola u Srbiji mogle da se uvedu već naredne školske godine.

Novi Sad: “Fleksibilan ritam dana” u vrtićima

🕔13:28, 16.Sep 2016

Od oktobra meseca 2016. godine, svi vrtići u Novom Sadu počeće da rade po principu “fleksibilan ritam dana”, odnosno bez strogo definisanih pravila.

Besplatni udžbenici kasne!

🕔09:39, 8.Sep 2016

Besplatne udžbenike na osnovu svog materijalnog stanja ove školske godine trebalo bi da dobije 45.000 učenika – ali oni još uvek nisu stigli.

Početak škole – prekretnica u životu mališana!

🕔14:36, 29.Aug 2016

Polazak u školu je jedna od najvećih promena sa kojima se suočavaju deca, zato je važno da im roditelji pomognu u tom procesu navikavanja na nove obaveze i drugačiji život.

Oko 45.000 osnovaca dobija besplatne udžbenike

🕔10:41, 22.Aug 2016

Za školsku 2016/2017. godinu oko 45.000 učenika osnovnih škola dobiće besplatne udžbenike, koji su od prošlog avgusta zakonska kategorija.